Summer Vibes Event 2017

Summer Vibes Event 2017

Her sene yaparak geleneksel hale getirdiğimiz SUMMERVIBES yaz çekimlerimizi bu yıl da gerçekleştirdik. Katılımıyla yaz çekimlerimize değer ve anlam katan tüm arkadaşlarıma tekrar tekrar teşekkür ederim.

Datça’da başlayıp İzmir üzerinden Antalya’ya kadar uzanan yolculuğumuzda 20 küsür farklı model ile 40'ın üzerinde çekim gerçekleştirdik.

Çekimlere model olarak katılanların bir kısmı zaten arkadaş olduğum kişilerden oluşuyordu fakat bir o kadar da yeni insanlarla tanışıp arkadaş oldum. Birlikte tekrar çalışmak için sabırsızlıkla bekliyoruz.

Ege ve Akdeniz bölgemizin eşsiz güzelliklerini keşfederken eğlendik, yorulduk, ter döktük ve tüm bunların sonucu olarak harika işler çıkarttık. Çekimlere katılanların çoğu ilk kez kamera karşısına geçen ve modelliğe dair hiç bir deneyimi olmayan kişilerden oluşuyordu. Evet doğru okudunuz. Yinede istediğimiz sonuçları aldık. Kendiniz görün...

İlk kez kamera karşısına geçen bazı arkadaşlarımın ilk fotoğrafları:

Fotoğrafları görüntülemek için Instagram hesabımı ziyaret edebilirsiniz...

Deneyimli hatta Profesyonel modeller ile çalışmak bir fotoğrafçı için elbette güzel bir şey. Karşınızdaki kişinin yüz güzelliği, fiziği veya diğer görsel hususlardan bağımsız olarak kolaylıkla başarılı fotoğraflar elde edebilirsiniz. Fakat kamera karşısında ilk kez duran bir insan ile başarılı fotoğraflar çekmek için daha fazlasına ihtiyacınız var. Dostluk, güven, disiplin gibi unsurlar işin içine girince model olarak çekimde bulunan kişinin amatörlüğü engel değil, avantaj bile olabiliyor. Sanırım bunu defalarca kanıtladım ve model arkadaşlarım da bana katılacaktır. Ben sayısız çekime, defileye ve eğitime katılmış profesyonel bir model olmadan başarılı fotoğraflar çekemiyorsam fotoğraf çekmek benim anca hobim olabilir. Neyse ki bu sınavı da başarıyla geçtik.

Yaz çekimlerimiz yine çok plansız programsız, spontane gelişti. İzmir, Muğla, Antalya bölgelerinden gelen tüm başvurulara cevap vermeye çalıştık. Sadece Ağustos ayında 22 çekim gerçekleştirdik. Bu çekimlerin farklı şehirlerde olması, bir çekim biter bitmez bir sonraki çekimin yapılacağı yere gidip orada bir gece dinlenip ertesi sabah sıradaki çekimi gerçekleştirmeyi gerektiriyordu, biz de öyle yaptık.

Datça, Marmaris, Akyaka, Muğla, Kötekli, Milas, Bodrum, Fethiye, Kaş, Patara, Antalya ve İzmir’de sürekli fotoğraf çekimi düzenledik.

Yaz sezonunun sonuna doğru Patara’da gerçekleşen Digital Youth Filmmaking Workshop’una (Dijital Gençlik Filmcilik Atölyesi) katıldım. Burada yine hem yurtdışından hem de geçmiş atölyelerden tanıdığım arkadaşlarım ile buluştum. 11 gün süren bu atölye etkinliği hakkında da bir blog yazısı yazmaya çalışacağım... Takipte kalın!

11 gün Patara’dan sonra Antalya Film Festivaline arkadaşlarımıza destek vermek amacıyla misafir olduk. 54. Uluslararası Antalya Film Festivali hakkında da ayrı bir Blog yazısı yazmayı niyet ettim, hadi bakalım :)

Ardından zor da olsa yaz’ın bittiğini kabullenerek evime döndüm. Yazın çektiğimiz görüntülerin ayıklanıp düzenlenmesi için kendimi eve kapattım. Harddiskler, Terabyte’lar havada uçuştu. Sonunda geç te olsa SUMMERVIBES 2017 etkinlik videosunun montajını bitirdim ve yayımladım. Beğeneceğinizi umuyorum...

Bir sonraki SUMMERVIBES’da buluşmak üzere, hoşçakalın...

{{ message }}

{{ 'Comments are closed.' | trans }}